Mi is az a kineziológia?
A kineziológia a mozgással foglalkozó tudomány, mely a kinesis (mozgás) és a logos (tudomány) szavakból származik. Olyan személyiség- és képességfejlesztő módszer, amely megelőző céllal is alkalmazható, eszköze az izomtesztelés. Agyunk és testünk minden történésre emlékszik, s ezek az emlékek lekérdezhetők az izmokon keresztül. Sejtjeink minden információt megőriznek, testünk jelzései segítenek, hogy megtaláljuk a probléma forrását. A kineziológiai kezelés célja a stresszoldás, illetve a stressz múltbéli okainak feltárása.
Hogyan néz ki egy kezelés?
Testünk a fogantatás pillanatától kezdve tárolja az adatokat, amelyek velünk történnek, s ezek az információk bennünk folyamatosan jelen vannak. Izomteszteléssel előhívhatók ezek az információk, hiszen a test mindent tud, mindenre emlékszik, azonban ezek az ismeretek sokszor nincsenek előtérben. Az izomtesztelés segítségével kommunikálhatunk a testünkkel, választ kaphatunk kérdéseinkre. Stressz hatására blokkpontok keletkeznek, melyek megakadályozzák az energiák szabad áramlását.
A kezelésen az első alkalom során a terapeutával megbeszéljük a problémánk történetét, mely után tájékoztatást kapunk a lehetőségekről. A kineziológiai kezelések folyamatos izomtesztekből, majd ezek megbeszéléséből, korrekcióiból állnak. A korrekciós technikák lehetnek fény és színhatások, vizualizációs technikák, mozgások, illetve kínai orvoslásból vett elemek egyaránt. Ezekkel a korrekciókkal helyreállítható az energiák szabad áramlása, segítik aktiválni a szervezet öngyógyító erőit. A cél mindig az egyensúly helyrebillentése, a test méregtelenítése és feszültségmentesítése.
Mikor ajánlott a kineziológiai kezelés?
Számos esetben alkalmazható, többek közt hatékony segítség a tanulási problémák, diszlexia és diszgráfia esetén is. Amennyiben önértékelésünk alacsony, nincs önbizalmunk, esetleg szorongás gyötör bennünket vagy depressziótól, pániktól szenvedünk, szintén alkalmazható kineziológia, hiszen minden ilyen esetben valamilyen múltbéli negatív érzelem áll a háttérben. Ezek az érzelmek stresszként rakódnak le, s blokkolnak bennünket, ez hátrányosan befolyásolja jelenbéli mindennapjainkat, viselkedésünket, valamint egészségünket is.
Kineziológiai kezelés valamennyi életkorban hatékonyan alkalmazható például az alábbi problémák esetén:
- önértékelési problémák
- párkapcsolati problémák
- családi problémák
- szexualitással kapcsolatos problémák
- feltűnően ismétlődő problémák esetén
- önismeret céljából
- kommunikációs problémák esetén
- félelmek, fóbiák esetén
- szorongás esetén
- testi betegségek
- pszichés problémák
- tanulási nehézségek esetén
- csecsemőkori alvási- vagy étkezési zavarok
- betegségmegelőzés céljából
Komolyabb probléma esetén érdemes természetgyógyász kineziológus segítségét kérnünk, hiszen a kineziológiai kezelés segít a betegségek mögött álló problémák feltárásában, az egészség megőrzésében, a betegségek megelőzésében, valamint gyógyításában is, emellett az öngyógyítás folyamatában, illetve a személyiségfejlődésben egyaránt. A kezelés nem helyettesíti ugyan az orvosi vagy a pszichoterápiás kezelést, azonban kiegészítő támogatást nyújt, segít, hogy a testi-lelki egyensúly ismét helyre álljon.